NASZ DOM

Remont domu KOSTKI – miesiąc drugi + ILE NAS TA ZABAWA BĘDZIE KOSZTOWAĆ? + ILE JUŻ WYDALIŚMY?

Hej hej!

Kwiecień minął nam bardzo szybko i radośnie. Same przyjemności. Mamy już wizualizacje kuchni, łazienki oraz toalety. Wygląda to tak mega, że o Panie! Może się z Wami nimi podzielę ;) . Policzyłam też, ile będzie kosztować remont domu kostki oraz ile już i na co wydaliśmy. Jakie mamy plany remontowe na maj? Jak stoimy z pracami projektowymi? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Kwiecień

Remont taki na dobre mieliśmy zacząć w maju, ale jakoś tak wyszło, że w sumie w kwietniu zaczęliśmy, bo szkoda czasu i nasza ekipa nas straszyła, że to „duuuużo roboty jest”. 30 kwietnia tak właściwie zakończyliśmy prace projektowe. Zdecydowaliśmy się w końcu na ostateczne wersje pomieszczeń z uwzględnieniem zmian. Elewacja naszego „Szaraczka” zmieni się nie do poznania – jesteśmy absolutnie zachwyceni projektem! W odpowiednim czasie podzielimy się z Wami wizualizacjami.

Instalacja fotowoltaiczna

Z ciekawostek – podjęliśmy decyzję o zmianie źródła wytwarzania c.w.u oraz c.o. z gazowego na uwaga uwaga – ELEKTRYCZNE. By być precyzyjnym – zamontujemy instalację fotowoltaiczną, która wytworzy nam odpowiednią ilość prądu potrzebnego do: bieżącego zużycia, ogrzania chałupy oraz grzania wody użytkowej. Ze wstępnym rachunków wynika, że instalacja o mocy 9kW pokryje powyższe zapotrzebowanie w pełni, latem będziemy produkować dzikie nadwyżki, by w zimę je odbierać od dostawcy prądu. Temat baaaardzo zawiły, trudno omówić jego wszystkie składowe w jednym akapicie. Powiem (napiszę) krótko – MEGA OSZCZĘDNOŚCI – o ile nie wyda się zbyt dużo kasy na niepotrzebne (moim zdaniem, bo bardzo niska rentowność) pasywne rozwiązania typu pompy ciepła, okna trzyszybowe w ciepłym montażu, przesadne ocieplenie budynku, rekuperacja, jakiś fancy-schmancy piec elektryczny itp.

U nas będzie podstawowy przepływowy podgrzewacz wody oraz kocioł elektryczny do c.o. i to by było wszystko, no może jakiś zbiornik na ciepłą wodę też damy. Ta zabawa będzie nas kosztować góra 50 tys. zł, zwrot po 7 roku od montażu, a od pierwszego dnia praktycznie zerowe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę oraz prąd (opłata abonencka w wysokości maks 200zł rocznie). Instalacji gazowej się nie pozbywamy, będziemy gotować na gazie, bo to dla nas jedyna słuszna opcja oraz awaryjnie się ogrzewać piecem gazowym, gdyby np. ufo ukradło nam panele z dachu. Planujemy wpierw zrobić termomodernizację budynku, rok pomieszkać, wyliczyć sensownie realne zapotrzebowanie na kWh i dopiero do tego dopasować moc instalacji fotowoltaicznej.

A i to wszystko przy zwykłych starych grzejnikach ściennych 😉

Remont domu kostki – miesiąc drugi

Co udało się zrobić naszej ekipie remontowej?

 1. Dom oczyszczony w 90%, zostały jakieś pierdółki typu płyty paździerzowe na piętrze, które będzie zrywać ekipa jak zacznie robić wylewki.
 2. Wszystkie nowe przejścia zrobione, poszerzyliśmy też te wszystkie, które miały zostać poszerzone.
 3. Łazienka górna połączona w jedną całość, ściankę od strony korytarza zbudujemy z specjalnej konstrukcji płyt g-k.

Stan aktualny poniżej, więcej zdjęć z placu boju znajdziecie na moim profilu na Instagramie.

 

Ile nas to wszystko będzie kosztować?

Jeśli interesuje Cię ile kosztuje remont starego domu – to zapraszam do wpisu o tutaj – masa przydatnej wiedzy, jeśli się chce porządnie oszacować koszt remontu domu, jakiegokolwiek i gdziekolwiek.

Jeśli chodzi o całościowy remont naszego domu to podzieliłam go na 3 etapy:

 1. Remont wnętrza
 2. Remont elewacji
 3. Otoczenie i ogród

W remoncie wnętrza zawarte są kolejne 3 etapy – 1.1 do sierpnia – 1.2 do wprowadzenia – 1.3 na koniec. Remont elewacji planujemy robić razem z etapem 3 dopiero za rok.

Nie podaję kwot za robociznę, bo jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od tego, czy kompleksowo wszystko robi nam jedna firma, czy może remontujemy systemem gospodarczym. Etap 1.1 szacuję na 25-30 tyś netto za robociznę w woj. łódzkim.

Jak widzicie – do momentu bezpiecznego wprowadzenia się nie potrzebujemy mieć zrobionej kuchni, będziemy na początku działać na starej, nie potrzebujemy też drzwi, nawet do wc i łazienki, planujemy je montować dopiero w grudniu. Za to koniecznie potrzebujemy nowych schodów i barierek – kwestia bezpieczeństwa córek, bramkę na schody trzeba mieć do czego przymocować.

Podsumowując – remont wnętrza w starym domu będzie nas kosztować maksymalnie 141 900 zł (doliczając bezpieczne 20% do etapu 1.1 oraz robocizny, włącznie z całym etapem 1.3).

Ile już wydaliśmy?

wydatki na remont domu

Plany na maj

Co planujemy robić w maju?

 1. Elektryka i hydraulika.
 2. Przenieść miejsce wyjścia światłowodu oraz rozprowadzić kable lan.
 3. Wylewki (możliwe, że się z tym w maju nie wyrobią).
 4. Częściowo tynki tam, gdzie się już będzie dało (nie będzie gładzi, bo nie lubimy takiego wykończenia ścian).
 5. Pomierzyć otwory drzwiowe pod docelowe drzwi oraz zamówić drzwi ukryte do spiżarni.
 6. Zamówić drewniane schody oraz barierki.
 7. Zamówić okna.

Czyli czeka nas ogromna ilość jeżdżenia po wykonawcach/producentach. Normalnie, aż skacze z radości na myśl o jeżdżeniu w te i we w te z 7 miesięcznym maluszkiem całymi dniami. Ona nie lubi jeść poza domem, więc będzie nadrabiać nocą xD. Możemy zapomnieć o wysypianiu się. Trzymajcie kciuki za nas byśmy jakoś ten trudny okres przetrwali!

Pozdrawiam serdecznie!

 

Previous Post Next Post

11 komentarzy

 • Reply Ewa 5 maja 2018 at 23:41

  Podziwiam i życzę powodzenia w dalszych pracach.

 • Reply inumhm 5 maja 2018 at 23:42

  Często remont domu potrafi pochłonąć więcej aniżeli budowa nowego, oczywiście mówię o skrajnych przypadkach, ale to zawsze dużo zamieszania i dużo pieniędzy niestety

  • Reply Monika P. 8 maja 2018 at 09:52

   Nie ma co generalizować, remont domu może kosztować więcej niż budowa, ale wcale nie musi. Niedługo pojawi się wpis na blogu, w którym będę rozprawiać się z tym mitem.

 • Reply Marta 6 maja 2018 at 10:05

  Cześć 🙂 Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: koszt okien to około 2,5 tys. w Waszym przypadku? A ile jest tych okien? Pozdrawiam, Marta

  • Reply Monika P. 6 maja 2018 at 10:22

   Wszystkie okna mamy względnie nowe i w dobrej jakości, więc nie będziemy ich wymieniać, oprócz 3 sztuk, bo chcemy je powiększyć bądź zmniejszyć.

 • Reply Danka 7 maja 2018 at 12:34

  Ja mieszkam w starej kamienicy i remonty to całe przedsięzięcia. Teraz czeka nas pokój zaczynając od wymiany kabli. Ludzie się dziwią jak mówię, przeciez to tylko malowanie, jak w bloku:-)

  • Reply Monika P. 8 maja 2018 at 09:45

   Mylą odświeżenie z remontem. Poza tym remont mieszkania w kamienicy to też niezłe wyzwanie. Powodzenia!

 • Reply Matka Mężatka 7 maja 2018 at 12:35

  Jestem ciekawa efektu końcowego. Na razie nie zazdroszczę, przed Wami dużo pracy.

  • Reply Monika P. 8 maja 2018 at 09:43

   Nie jest lekko, to fakt 😉

 • Reply koza domowa 7 maja 2018 at 13:53

  Wow, jaki dokładny kosztorys! Piękne zestawienie. Trzymam kciuki za remont! Kasia

  • Reply Monika P. 8 maja 2018 at 09:42

   Dzięki dzięki!

  Leave a Reply