Wnętrza

Wszystkie odcienie zieleni #3 – sypialnia…

Kontynuacja serii – „Wszystkie odcienie zieleni” – tym razem mowa o sypialniach, typowych odcieniach zieleni, trochę zielonych tapet, oraz na końcu news niespodzianka, który wprowadzi sporo życia w mojego bloga!

Zielona sypialnia

Jeśli miałabym wybrać jedno pomieszczenie, w które najłatwiej jest wprowadzić zieleń, to zdecydowanie będzie to sypialnia. Nie wymaga to większego wysiłku, niepotrzebny jest remont, ani kupno drogich mebli, by stworzyć zieloną sypialnię. W najtańszej opcji wystarczy zielona pościel, w najdroższej zielone tapety, o fanaberiach w postaci zielonych mebli nie wspominam, nie wielu potrafiłoby tak dobrać stylistycznie wnętrze by np. zielona komoda bądź lampa typu „statement” (że też nie ma słowa w języku polskim, które by określało tego rodzaju rzeczy, coś, co robi piorunujący efekt i tworzy charakter wnętrza) wyglądały dobrze i nie gryzły się z resztą pomieszczenia.

Odcienie zieleni

Z zielenią jednak wiele osób ma duży problem i w sumie to się tym osobom nie dziwię. Przekrój odcieni zieleni jest tak szeroki, że większość osób kojarzy zieleń jedynie ze specyficznym/kiczowatym neonowym limonkowym albo szpitalnym seledynowym. Poniżej najpopularniejsze odcienie zieleni, stawiam dyszkę, że każdy z Was będzie się ze mną w doborze nazw do odcieni nie zgadzał. ;) Strasznie trudno jest znaleźć kompromis między oficjalnym nazewnictwem pochodzącym z różnych palet barw a tym, jak w naszych głowach te odcienie się nazywają. Nie mówiąc już o tym, że kontrast i odpowiednie ustawienie odcieni obok siebie również zaburza nasz odbiór barw oraz ich prawidłową klasyfikację. Istnieje też coś takiego jak kalibracja monitora i tylko ta poprawna gwarantuje, że barwy będą wyglądać tak jak powinny.

Zielone tapety

Poniżej mój faworyt, jeśli chodzi o „zabawę w zielone” w sypialni, czyli tapeta. Moje propozycje są mocno geometryczne i powtarzalne, jednakże takie robią największy efekt wow, szczególnie ta środkowa <3.

Lista tapet:

 1. Prestigious textiles, Origin – Samburu Jewel
 2. Cole & Son, Quartz Curio
 3. Khroma, Oxygen – Paperweave Ocean
 4. Harlequin, Momentum 3 – Makrana
 5. Cole & Son, Contemporary Restyled – Palm Jungle
 6. Cole & Son, Frontier – Feather Fan
 7.  William Morris, Archive III – Arbutus 214719
 8. Arte, Le corbusier dots – 31018
 9. York, Ashford Tropics – Banana Leaf – AT7067

Poniżej moje tablice ze zbiorem zielonych sypialni oraz tapet. Zachęcam do obserwowania, są na bieżąco aktualizowane nie to, co blog ;)

 NEWS NEWS NEWS

kupiliśmy dom – stary PRL-owski klocek, ale o tym przeczytacie dopiero w jednym z kolejnych wpisów <3

Pozdrawiam serdecznie.

Monika P.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Previous Post Next Post

2 komentarze

 • Reply Marcela 20 maja 2018 at 22:49

  Mam pytanie: gdzie mozna zdobyc taka tapete/fototapete w kwiaty jak na zdjeciu gdzie pisze Pani o zielonej poscieli? Pozdrawiam. ML

 • Leave a Reply