Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Agregaty tynkarskie – sprawdzony sposób na szybkie tynkowanie

Budownictwo Data publikacji - 21 sierpnia 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Tynki to warstwy powstające z różnych typów mieszanek, które nakłada się na nawierzchnie – ściany, sufity, podłoża we wnętrzach i na zewnątrz. Tradycyjna technika nakładania tynków to technika ręczna, niemniej jednak nie zapewnia ona maksymalnej efektywności prac. Z myślą o ich poprawie stworzono agregaty tynkarskie, czyli specjalne urządzenia, które umożliwiają automatyczne przygotowywanie mieszanek tynkarskich i nanoszenie ich na nawierzchnie szybko i równo.

Czym dokładnie charakteryzują się agregaty tynkarskie? Jakie rodzaje materiałów mogą nakładać? Jakie są zalety stosowania tego typu sprzętu na placu budowy dla firmy oraz dla jej klientów?

Agregat tynkarski – co to jest?

Urządzenie jak agregat tynkarski jest przeznaczone do tynkowania. Agregaty bazują na specjalnych układach pneumatyczno-elektrycznych. Wyposażone są w silniki, pojemniki oraz pompy, które mieszają i tłoczą tynki przez wąż aż do specjalnej lancy zakończonej pistoletem, by potem można było natryskiwać je bezpośrednio na nawierzchnie.

W zależności o swojej konstrukcji agregaty tynkarskie mogą wymagać podłączenia do prądu albo działają we współpracy z agregatami prądotwórczymi. Mogą również wymagać podłączenia do źródła wody, by przygotowywać odpowiednie mieszanki tynkarskie. Współpracują także z zewnętrznymi urządzeniami, między innymi z silomatami, które ułatwiają przygotowanie materiałów tynkarskich do użycia.

Jakie mieszanki można przygotować w agregacie tynkarskim?

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotowywać różnego rodzaju mieszanki przeznaczone do prowadzenia prac budowlanych i wykończeniowych we wnętrzach i na zewnątrz.

Jeden agregat tynkarski może być wykorzystany do wykonania i nanoszenia różnych mieszanek, dlatego też jest to urządzenie uniwersalne, które sprawdzi się pod czas wielu prac. Z tego też powodu agregaty stały się tak popularne wśród firm zajmujących się prowadzeniem prac tynkarskich.

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać różne rodzaje materiałów, między innymi:

 • cement
 • tynk gipsowo-wapienny
 • tynk wapienno-cementowy
 • tynk wapienny
 • tynk gipsowy
 • tynk tłumiący
 • zaprawa murarska
 • zaprawa klejowa
 • zaprawa zbrojeniowa
 • zaprawa szczelinowa
 • wylewki maszynowe

Wobec tego z wykorzystaniem agregatu tynkarskiego można nakładać nie tylko tynki, ale również innego rodzaju materiały, na przykład zaprawy, gładzie czy wylewki.

Dlaczego warto zainwestować w agregat tynkarski?

Dla firm działających w branży budowlanej i wykończeniowej agregat tynkarski jest bardzo dobrym zakupem, ponieważ oferuje on szereg korzyści.

Wysoka wydajność pracy – dzięki agregatom można nakładać nawet do 100 metrów kwadratowych tynku podczas dnia pracy, dlatego też jest on znacznie bardziej wydajny niż tradycyjne, ręczne tynkowanie.

Szerokie zastosowanie – agregat może być używany do nakładania tynków różnych typów, ale również innego rodzaju materiałów, które stosowane są na placu budowy, podczas remontu, dlatego to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu.

Najwyższa jakość tynków – dużym atutem agregatów jest też jakość tynków, jakie można z nimi przygotować. Tynki są nakładane równą, gładką warstwą, co nie zawsze możliwe jest do uzyskania metodą ręczną.

Niższe koszty – zastosowanie agregatów tynkarskich zmniejsza koszty związane z wykonaniem prac, co jest dużym atutem zarówno dla firmy, która je realizuje, jak i dla jej klientów.

Podsumowując, agregaty tynkarskie to sprawdzony wybór dla każdej firmy, która chciałaby zainwestować w sprawdzony, skuteczny sprzęt wspomagający prace tynkarskie. Również dla klientów wybór firmy korzystającej z takiego urządzenia tynkarskiego ma dużo zalet – to szybsza realizacja prac, ich wysoka jakość, a przy tym także przystępne koszty realizacji inwestycji.

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?