Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Blachodachówka i blacha trapezowa – konserwacja

Budownictwo Data publikacji - 22 lipca 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Blachodachowka i blacha trapezowa to materiały przeznaczone do pokrycia dachów. Mają bogata gamę kolorystyczną oraz wymiarową . Sprawdzą się zarówno do pokrycia małych budynków mieszkalnych jak i ogromnych hal produkcyjnych i magazynów. Ich właściwości są niemal identyczne. Są wytrzymałe na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Ulegają jednak zabrudzeniom, ale ich konserwacja oraz sposób oczyszczania jest bardzo łatwy i szybki. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów i regularności ich stosowania pozostaną czyste na dłużej i będą się ładnie prezentować wizualnie.

Konserwacja dachu – porady

Dach pełni funkcję ochronną dla naszego budynku. Przez lata ulega różnym zabrudzeniom – pyłki, kurz, gniazda ptaków czy rdza to najczęstsze przyczyny zabrudzeń i drobnych uszkodzeń dachu. Warto zadbać o dobrą kondycję dachu przez regularną konserwację, sprawdzanie i czyszczenie. Warto zainwestować budżet w niewielkie prace konserwacyjne, niż doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń wynikających z braku odpowiedniej konserwacji. Blachodachówka i blacha trapezowa są dostosowane do tego, aby poddać je czyszczeniu i nie uszkodzić przy tym struktury i właściwości materiału.

Jak czyścić dach?

Piękny wizualnie dach potrzebuje odpowiedniej konserwacji i zadbania o czystość. Najbardziej skuteczne czyszczenie dachu odbywa się przy zastosowaniu specjalnych środków chemicznych, które skutecznie usuną zabrudzenia i pozostawią warstwę ochronną. Wiele firm na rynku specjalizuje się w czyszczeniu i konserwacji dachów, warto skorzystać z ich usług ze względu na bezpieczeństwo, gdyż wiąże się to z pracą na wysokości. Wiele zabrudzeń związanych jest z wystąpieniem pleśni i grzybów oraz porośnięcia mchem. Te pierwsze są szczególnie niebezpieczne, gdyż dłużej nie usuwane mogą rozprzestrzenić się po całym budynku i zagrozić naszemu zdrowiu. Z kolei mech nie zawsze jest usuwany – zdaniem wielu architektów pełni funkcję ozdobną i elegancko się prezentuje. Jednakże warto kontrolować stan czystości naszego dachu i w razie potrzeby umyć go i zastosować odpowiedni preparat.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?