Dekorowanie ogrodu – dekoracje donic

Masz ogród, ale nie wiesz jak go udekorować? Jak sprawić, żeby sąsiedzi zazdrościli ci takie wyglądu twojej zielonej przestrzeni? Męczy Cię codzienne podlewanie kwiatów i pielenie grządek. Może mieszkasz w bloku i chciałbyś stworzyć coś pięknego na swoim balkonie? W takim razie to artykuł właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne porady jak uporać się z nieznośnym trawnikiem, meblami ogrodowymi.

Dowiesz się jak wykonać dekoracje donic

Coś dla osób posiadających mały obszar zieleni w swoim domu, czyli jak urządzić balkon!

Zazwyczaj o ile mieszkańcy wielkich miast mają jakiś kawałek balkonu to jest on niewielki. Jak zatem stworzyć coś na małej przestrzeni w zadowalający dla domowników sposób. Na początku warto przejrzeć rzeczy, rośliny, meble, które już mamy może nie warto kupować nowych a jedynie odświeżyć stare wyposażenie. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem doniczek ciągnących się przez cały balkon to pomyśl o jednej lub dwóch większych stojących donicach w rogach balkonu. Jeżeli posiadasz stare donice warto je odnowić na przykład odmalowując je na inny kolor lub doklejając dodatki takie jak koraliki, diamenciki. To wszystko sprawi, że twoje rośliny będą miały niesamowicie oryginalne i nieoczywiste udekorowane miejsce. Wszystko zależy od metrażu, ale warto chociaż na sezon wiosenny u letni umieścić na balkonie pufę, leżak lub ławkę a może znajdzie się i miejsce na mały stolik, przy którym miło spędzimy czas pijąc kawę na świeżym powietrzu. Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem ekologicznych warzyw i owoców to zastanów się czy nie warto przeznaczyć małego kąta na uprawę szczypiorku czy pomidorów. Nie zajmie Ci to zbyt wiele miejsca a będzie stanowić jakieś urozmaicenie czasu wolnego. Planowanie zagospodarowania balkonu jest o tyle trudne, że wszystko musi być funkcjonalne na tyle, żeby nie zabierało zbyt wiele miejsca.

Masz ogromny, ale zaniedbany ogród?

Chcesz żeby cieszył oko a jednocześnie nie masz ochoty tracić w nim długich godzin.

O tyle prostsza jest sytuacja osób z przydomowymi ogrodami, że nie ogranicza ich przestrzeń. Mamy większe pole do popisu. Jeżeli nie chcesz poświęcić swojemu ogrodowi zbyt wiele uwagi. Chcesz, żeby to co wykonasz nie wymagało zbyt dużego nakładu pracy później postaw na drzewa i krzewy. Będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ te rośliny rosną tak naprawdę samodzielnie. Nie potrzebują nawożenia czy podlewania. Warto na około takich drzew czy krzewów rozsypać kamienie ozdobne lub korę. Sprawi to, że wyrastająca gdzieniegdzie trawa to przeszłość. Kamienie i kora przykryją powierzchnie i zatrzymają porost chwastów i trawy. Warto także raz na jakiś czas skosić trawę. Nie zajmie to dużo czasu a efekt będzie natychmiastowy. Jeżeli jesteś miłośnikiem grillów to pomyśl o strefie jadalnej. Jakiś stół, kilka krzeseł lub ławek i parasol, który będzie schronieniem w upalne dni zaskoczy twoich gości.

Jeżeli nadal nie masz pomysłu lub potrzebujesz wskazówek zgłoś się do eksperta lub po prostu poprzeglądaj katalogi ogrodnicze. Na pewno znajdziesz tam jakąś inspirację

Redakcja mshouse.pl