Kamień elewacyjny czy cegła klinkierowa – co lepsze?

Kiedy bierzemy się za szeroko rozumiane wykończenie ścian zewnętrznych wówczas musimy podjąć szereg ważnych decyzji, które będą potem znacząco wpływać na to jaki kształt i oczywiście też wygląd będzie ona miała w końcowej fazie. Aby jednak móc podejmować w tym zakresie jakiekolwiek działania najpierw musimy określić jakim rodzajem ściany dysponujemy. Od tego bowiem zależeć będzie późniejsze wykończenie ściany właśnie.

Podział ścian

Podstawowy podział jaki jest tutaj stosowany obejmuje tak zwane ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe oraz trzywarstwowe. Wszystkie mają swoją charakterystykę i właściwości o których trochę również napiszemy w niniejszym artykule. Omówmy na samym początku kwestie tego pierwszego rodzaju. Kiedy zabieramy się za wykończenie ścian jednowarstwowych to najważniejsze jest to byśmy zastosowali wówczas stosunkowo lekkie materiały w naszych pracach. Mowa tutaj w praktyce o takich materiałach jak tynki czy też płytki klinkierowe. Inaczej trzeba podejść z kolei do ścian dwuwarstwowych oraz trzywarstwowych. One wymagają z reguły zastosowania komponentów o nieco innej charakterystyce. Owy rodzaj ścian doskonale będzie nadawał się więc do wykończenia ich cegłą klinkierową czy też wszelkimi komponentami drewnopodobnymi jak chociażby panele drewniane. W tym zakresie ograniczać nas będzie właściwie tylko i wyłącznie budżet którym dysponujemy. Jak w wielu innych sektorach także i gdy chodzi o szeroko rozumiane kwestie budowlane współcześni producenci są w stanie wykonać na życzenie klienta właściwie wszystko oczywiście za wyjątkiem rzeczy uwłaczających regułom fizyki. Warto mieć też świadomość, że każdy materiał jaki jest stosowany w budownictwie (więc także i na ścianach) będzie różnił się nie tylko wyglądem i ceną, lecz też stopniem odporności na działanie czynników atmosferycznych takich jak śnieg czy też deszcz. Dlatego też dla wielu osób pewnym kluczowym pytaniem jaki sobie zadają jest to czy w ich otoczeniu powinien zaistnieć kamień elewacyjny czy cegła klinkierowa .

Kamień elewacyjny czy cegła klinkierowa?

Jak pokazują trendy coraz częściej pierwsze rozwiązanie stosowane jest przez naszych rodaków. Co prawda kamień elewacyjny będzie wymagał nieco grubszej ściany, czyli w praktyce przynajmniej dwuwarstwowej to wiele osób stosuje go z powodzeniem właśnie do wykończeń. Pewną alternatywą w tym względzie mogą być na przykład płytki imitujące kamień. Niemniej jednak jak sama nazwa wskazuje jest to rozwiązanie dosyć zastępcze więc nie każdemu przypadnie do gustu. Dodatkowo nie sposób ukryć, że kamień elewacyjny zawsze lepiej się prezentuje. Możemy też w drugiej opcji ułożyć cegłę klinkierową. Sprawdzi się ona świetnie szczególnie w aranżacjach kuszących swoją nowoczesnością i charakterem. Jest to dobry wybór dla ludzi z pewną dozą wyobraźni. Reasumując więc nasze rozważania powiedzmy, że to czy lepszy będzie kamień elewacyjny czy cegła klinkierowa będzie zależeć po prostu od nas i naszych potrzeb. Z pewnością jednak oba rozwiązania wymagają pewnej wiedzy i wyobraźni. Dlatego też warto przy dokonywaniu owego wyboru czy lepszy będzie dla naszego domu kamień elewacyjny czy cegła klinkierowa skonsultować się jeszcze z ekspertem.

Redakcja mshouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *