Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Nogi do mebli – zalety, rodzaje, montaż. Jak je wybrać?

Lifestyle Data publikacji - 27 października 2022 Autor - Redakcja mshouse.pl
nóżki meblowe


Meble na nóżkach są teraz bardzo popularne. Teraz można kupić je w wielu wariantach i można również dokupić nóżki do posiadanych mebli.

Drewniane, metalowe, regulowane, tradycyjne czy nowoczesne – nogi do mebli są dostępne w wielu wariantach. Jakie są najważniejsze zalety mebli na nóżkach? Jakie dobrać odpowiednie nóżki do mebli? Jak odbywa się ich montaż?

Meble na nóżkach – jakie mają zalety?

Nie tylko wygalają bardzo efektownie, ale również są funkcjonalne – meble na nóżkach są obecnie bardzo często kupowane przez klientów i można zobaczyć je we wnętrzach w wielu wariantach.

Bardzo popularne są meble wypoczynkowe na nóżkach, na przykład jak fotele, sofy czy narożniki. Nadają one meblom lekkość i nowoczesny wygląd.

Również chętnie wybierane są meble do przechowywania na nóżkach, na przykład jak komody, regały, witryny, które dostępne są w wielu wariantach.

Zastosowanie nóżek meblowych powoduje, że meble wyglądają bardzo estetycznie, pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza oraz sprawiają, że sprzątanie jest bardzo łatwe i wygodne. To zatem świetny wybór także dla alergików, ponieważ można szybko usunąć gromadzący się pod meblami kurz.

Rodzaje nóżek meblowych

Producenci oferujący nogi do mebli mogą zaprezentować je klientom w wielu wariantach. Najczęściej są one dostępne jako:

Nóżki metalowe

Są dzisiaj bardzo popularne i wyróżniają się eleganckim wyglądem. Bardzo dobrze pasują do wnętrz w stylu loft oraz nowoczesnym. Mogą być proste, ale także mogą mieć dekoracyjne detale, na przykład rzeźbienia. Charakteryzują się one również bardzo wysoką nośnością.

Nóżki drewniane

Drewniane nóżki mogą nadać meblom wygląd skandynawski, dlatego świetnie wpisują się one w popularny styl scandi. Najczęściej kupowane są nóżki z drewna w jasnych odcieniach, ale można też kupić je w innych kolorach.

Powyższe typy nóżek są również dostępne w różnych wysokościach, dlatego można dopasować je do oczekiwanej wysokości mebla.

Nóżki meblowe – gdzie można je kupować?

Dzisiaj nogi do mebli można kupić w wielu sklepach. Najszerszy wybór tego typu akcesoriów meblowych można znaleźć w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży.

Zamówienia na nogi do mebli można również składać w internecie, co powoduje, że zakupy są wtedy bardzo wygodne. Można uzyskać wtedy dostęp do szerokiej gamy nóżek oraz zakupić je z szybką dostawą w całym kraju.

Jak montuje się nóżki meblowe?

Zamontowanie nóżek do mebli nie jest skomplikowane, natomiast należy pamiętać o tym, że nie zawsze będzie ono możliwe w przypadku każdego typu umeblowania. 

Zanim zatem zakupi się nogi do mebli (https://uchwytymeblowe24.pl/nogi), warto sprawdzić, czy będzie można je zainstalować oraz uwzględnić ich typ, by były one dopasowane do sprzętów.

Do montażu nóżek meblowych wykorzystuje się odpowiednio dopasowane wkręty, które wkręca się w meble. Długość i średnica wkrętów dobierana jest do konkretnych nóżek oraz mebli.

Warto pamiętać o tym, żeby również wyregulować nóżki, jeżeli mają one taką możliwość. Dzięki temu można uzyskać optymalną stabilność mebla, nawet wtedy, gdy będzie on ustawiony na nierównym podłożu.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?