DIY, Pokój dziecięcy

Prosty sposób na lampkę z antyramy.

Od ponad dwóch miesięcy chodziłam od ściany do ściany i trułam mojemu, że muszę zrobić taką jedną lampkę. Ale kończyło się tylko na tym truciu, marudzeniu, a lampki nadal nie było. Trafił się ostatnio Nam troszkę spokojniejszy weekend, tak więc zmajstrowałam – najłatwiejszą na świecie lampkę ścienną, na dodatek taką dla bardzo niezdecydowanych kobiet…

Otóż owa lampka zrobiona jest z antyramy, lampek choinkowych oraz drewnianej listewki i tyle. Moje dzieło trafiło do „dzieciowego” kącika. Robi za ozdobną nocną lampkę. Daje bardzo subtelne światło, niestety nie udało mi się go uchwycić na zdjęciu, może jak się doproszę statywu to dam radę zrobić prawidłowe wieczorowe zdjęcie.

Untitled design (3)

Jak zrobić lampkę z antyramy?

 1. Wpierw musimy zaopatrzyć się w owy obrazek, plakat który chcielibyśmy oprawić. Ja swój namalowałam w chwilę, zrobiłam szkic literek, potem je wypełniłam ciemno zieloną akwarelą oraz złotym lakierem do metalu/plastiku. Na koniec spryskałam całość lekko różową akwarelą przy użyciu szczoteczki do zębów.
 2. Listewkę 100cm x 2cm x 2cm (wymiary listewki zależeć będą są od wielkości antyramy, w moim wypadku a3) należy pociąć na odpowiednie kawałki, tak by zbudować z tyłu antyramy ramkę, dookoła której będą przyczepione lampki choinkowe (taśma led jest lepszym rozwiązaniem, ale bardziej kosztownym). Listewki przykręciliśmy do antyramy, wywierciliśmy w górnej listewce dwa otwory na haki (by mieć gwarancję że poziom będzie idealny). Listewki są konieczne, ramka dzięki nim odstaje równomiernie od ściany, a światło rozchodzi się w odpowiednim kierunku.
 3. Teraz wystarczy tylko przykleić lampki i powiesić antyramę na czym tam się chce i w sposób jaki się tylko chce. 😉

Czemu ta lampka jest idealna dla niezdecydowanych kobiet?

Odpowiedź jest banalna. Mogę kiedy tylko chcę podmieniać obrazki oraz źródło światła na jakiekolwiek inne. Dzięki czemu mam jedną lampkę, która co miesiąc może wyglądać zupełnie inaczej, może wisieć w innym miejscu i tak w kółko. A to wszystko za niecałe – 30zł. Nieźle nie? A jak Wam się podoba taka lampka z antyramy? 😉

Reasumując

Koszt:

 1. Antyrama 30x40cm – 9,85zł
 2. Listewka – 3,9zł
 3. Śrubki + kołki – około 4zł
 4. Lampki – 10zł – ikea
 5. Karton + znikoma ilość farb – maks 1zł

Czas pracy:

 1. Przygotowanie obrazka – 1h
 2. Przygotowanie antyramy – 1h

Suma: 28,75 zł + 2h

_DSC2019

Pozdrawiam serdecznie.

Monika S.

Previous Post Next Post

2 komentarze

 • Reply Katarynka 4 marca 2016 at 16:57

  Genialny pomysł!

 • Reply Kasia Gniazdowanie 15 czerwca 2016 at 18:25

  Świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie. To prawda, to lampka dla niezdecydowanych kobiet 🙂

 • Leave a Reply