Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najlepsze grzejniki do pomieszczeń

Dom Data publikacji - 21 maja 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl


Trudno sobie wyobrazić lokal bez grzejnika lub dostępu do ogrzewania w naszym klimacie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Czas opatulenia się kocykami i grzania ciepłej herbaty nadchodzi za każdym razem bardzo szybko. W takiej sytuacji bardzo istotne jest ogrzanie domu dzięki grzejnikom. Kaloryfery nie są wieczne, mogą zacząć przeciekać, natomiast jaki dobrać najbardziej odpowiedni?

Najlepsze grzejniki do pomieszczeń

Głównie powinno się zwrócić uwagę parametry: moc urządzenia, temperatura jaką może osiągnąć, a także jego przyszła rola. Czy mają być ogrzewaczem całego lokalu, czy mają też pełnić akcent dekoracyjny. Jeżeli grzejnik ma za zadanie być źródłem ciepła w pokoju dziennym bądź sypialni, dobrze jest skupić uwagę na design. Nowsze grzejniki są generowane tak, aby zbierały mało kurzu, co na pewno ma znaczenie dla osób z alergią. W przypadku grzejników salonowych warto pomyśleć nad tym, aby ładnie współgrały z pomieszczeniem. Tak samo powinno być w sytuacji grzejników przenośnych. Jeśli dokonujemy wymiany kaloryfera w łazience warto pamiętać, że mają niższą temperaturę ze względu na wysoką temperaturę łazienki. Jakie są najlepsze grzejniki do pomieszczeń? Pierwsze to aluminiowe i stalowe, to dwa najbardziej popularne typy grzejników. Mogą mieć budowę żeberkową oraz płytową. Następne w kolejce to elektryczne olejowe i konwektorowe z termostatem. Grzejniki elektryczne to zazwyczaj sprzęty przenośne, których zadaniem jest dogrzanie pomieszczeń zarówno domowych, jak też i biurowych. Natomiast grzejniki olejowe posiadają w środku oleje, które dzięki grzałkom zasilane elektrycznie utrzymują ciepło wydzielane na pomieszczenie. Z kolei grzejniki konwektorowe skonstruowane są z miedzianych rurek opasane powłoką aluminiową. Tego typu modele mają podpięty mechaniczny albo elektroniczny termostat, przez co można dopasować poziom grzania do faktycznych potrzeb w pomieszczeniu. Nowoczesne grzejniki na podczerwień są podgrzewanie dzięki falom elektromagnetycznym, sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Działanie tego rodzaju urządzeń opiera się na tym, że nośnik to przedmiot znajdujący się w sferze emitowanych fal. Najczęściej są dekoracyjnymi panelami ściennymi, które idealnie sprawdzą się w salonach oraz w łazienkach.

Grzejniki podtynkowe

Co do grzejnika podtynkowego, który był kiedyś znakiem luksusu, dziś występuje w większości domów i mieszkań. To grzejniki kanałowe, płaszczyznowe, umieszczone pod podłogą albo w ścianach. Głównym plusem jest równomierne grzanie podłoża, no i oszczędność miejsca. Instalacja skutkuje dość sporą ingerencją w konstrukcję budynku, natomiast nie jest trudny w montażu, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Bardzo popularne w tym sezonie stały się grzejniki dekoracyjne w postaci lustra bądź obrazu. Bardzo często są to panele ścienne, kolorowe z ciekawym wzorem, które wtapiają się w eleganckie łazienki czy modernistyczne salony. Zdecydowanym negatywem to ich ceny, a czasami nawet bardzo wysokie, przez co pozwolić sobie na nie mogą osoby z naprawdę dużym budżetem.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?