Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Meble z drewna w jasnym kolorze – jakie wybrać?

Wnętrza Data publikacji - 2 września 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Drewno to surowiec ponadczasowy. Jest piękne, eleganckie i niezwykle trwałe, dzięki czemu meble z niego wykonane posłużą przez długie lata, a często i pokolenia. Właściwie pielęgnowane nie stracą na uroku, a nawet będą starzeć się w bardzo korzystny dla nich sposób. Meble z drewna wykorzystać można nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym i tradycyjnym. Ten materiał z powodzeniem sprawdzi się w zarówno w przestrzeni dziennej, jak i w sypialniach. Szczególnie wdzięczne są meble z drewna jasnego, które pasują do dużych pomieszczeń i do mniejszego metrażu. Do wyboru mamy kilka gatunków, z których każdy ma charakterystyczne dla siebie właściwości.

1. Meble z drewna dębowego

2. Meble z drewna bukowego

3. Meble z drewna sosnowego

Meble z drewna to ponadczasowy styl i elegancja. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na warianty z widocznym usłojeniem, łatwo osiągnąć oryginalny i indywidualny efekt.

Meble z drewna dębowego

Wiele osób marzy o dębowej sypialni czy jadalni. Meble z drewna tego drzewa należą do najbardziej cenionych. Są wytrzymałe i solidne, a także najodporniejsze – spośród innych rodzimych gatunków – na wilgoć. Mimo że ich ceny nie należą do najniższych, jest to inwestycja warta każdej wydanej złotówki. Meble dębowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i obciążenia, a ich ogromną zaletę stanowi wyjątkowa estetyka. Dekoracyjny rysunek oraz różnorodna barwa: od bardzo delikatnej, jasnej po ciemniejszą i chłodną, odpowiadają potrzebom różnych pomieszczeń: klasycznych, kolonialnych, rustykalnych, ale także skandynawskich, nowoczesnych i loftowych.

Drewno dębowe pasuje do wnętrz domowych oraz do aranżacji biurowych.

Meble z drewna bukowego

Drewno bukowe jest w przemyśle meblarskim stosowane dość powszechnie. Wyróżnia się zwartą, gładką budową oraz wysoką twardością. Dzięki temu doskonale sprawdza się w produkcji mebli poddawanych później silnym obciążeniom. Naturalny rysunek buku jest dość jednorodny, a barwa jasna, delikatnie różowa. Sprawia to, że meble z drewna bukowego pasować będą wszędzie tam, gdzie priorytetem jest lekkość, głównie w mieszkaniach w stylu skandynawskim i nowoczesnym.

Meble z drewna sosnowego

Drewno sosnowe cieszy się obecnie w Polsce największą popularnością. Dużą jego zaletą jest uniwersalność i łatwość obróbki. Jest to surowiec mocny i wytrzymały, ceniony za ciepłą, żółtopomarańczową kolorystykę. Wyraźne i charakterystyczne usłojenie dodaje mu uroku. Meble z drewna sosnowego pasują do pomieszczeń nowoczesnych i skandynawskich. Odnajdą się także w aranżacji klasycznej i rustykalnej.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?