Najpiękniejsze wnętrza – style w projektowaniu wnętrz

Urządzanie własnego domu czy mieszkania to nie łatwe zadanie. Wnętrze powinno być przecież funkcjonalne i dopasowane do nas samych. Estetyka wnętrza nie powinna jednak ujmować wygodzie, a nasze przysłowiowe cztery kąty powinny stać się naszym azylem i miejscem, do którego chętnie wracamy. Jeżeli więc urządzasz swój kąt i zastanawiasz się, jak go urządzić, koniecznie przeczytaj poradnik, jaki dla ciebie przygotowaliśmy. Z nami poznasz najbardziej uniwersalne, najpiękniejsze style w projektowaniu wnętrz.

Styl skandynawski

Zaczynamy od stylu, który w naszym kraju zyskuje coraz większe grono sympatyków. Styl skandynawski cechuje się minimalizmem i prostotą, dlatego doskonale sprawdzi się w aranżacji niewielkiej przestrzeni. W stylu skandynawskim dominują naturalne surowce takie jak drewno, kamień, len czy wełna. Połączone ze sobą proste, geometryczne kształty i czyste, delikatne odcienie szarości, niebieskości i bieli, sprawiają, że wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Styl skandynawski pokochają więc miłośnicy minimalizmu i harmonii.

Styl prowansalski.

To kolejny z zaprezentowanych przez nas, stylów w projektowaniu wnętrz. Sprawdzi się on doskonale wśród miłośników ludowych zdobień i Prowansji. Tematem przewodnim we wnętrzu zaprojektowanym w tym stylu jest drewno, kamień i lawenda. Stonowane odcienie powinny współgrać ze staromodnymi, białymi meblami. Ważnym elementem wyposażenia w stylu prowansalski jest kredens. Drewniany, z elementami ludowych malowideł, będzie idealnie komponował się ze swojskim, domowym wnętrzem, które codziennie będzie przenosić cię na lawendowe pola Prowansji.

Styl loftowy

Styl ten pokochają miłośnicy surowych, minimalistycznych wnętrz. Połączenia materiałów takich jak beton, cegły, szkło i metal. Projektując przestrzeń w stylu loftowym pamiętaj, że ogromną rolę odgrywa w nim przestrzeń. Otwarte pomieszczenia, wysokie sufity, sztuczne światło i połączenie wielu faktur, to główne założenia tego stylu w projektowaniu wnętrz. Jeżeli cenisz sobie nowoczesny design, to styl loftowy na pewno przypadnie Ci do gustu.

Styl glamour.

Styl ten pokochają zwłaszcza kobiety, które uwielbiają we wnętrzach ekstrawagancję. Cechuje się on bowiem żywymi kolorami, blaskiem, stylowymi meblami. Ogromną rolę we wnętrzu zaprojektowanym w stylu glamour, odgrywają dodatki. Luksusowe, błyszczące i przykuwające wzrok. Aranżując wnętrze w tym stylu nie możesz zapomnieć o lustrach. To one sprawią, że zarówno meble, jak i dodatki będą wyglądać luksusowo, a przestrzeń optycznie się powiększy, dając jeszcze większe wrażenie przepychu.

Styl art deco

Ten styl w projektowaniu wnętrz szczególnie przypadnie do gustu koneserom luksusowych, ponadczasowych mebli i dodatków. Styl art deco zakłada bowiem urządzenie wnętrza przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo i najdroższych materiałów. Kanapy obite drogimi skórami, meble z egzotycznego drewna i marmur, powinny zadowolić nawet najbardziej wymagającego mieszkańca. Styl art deco zakłada nie tylko elegancki, luksusowy wygląd wnętrz, ale przede wszystkim jego funkcjonalność.

Poszukiwanie własnego stylu w projektowaniu wnętrza to niełatwe zadanie. Pamiętaj, że przestrzeń, którą stworzysz ma być dopasowana do ciebie.

Redakcja mshouse.pl