Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Wybór bramy garażowej

Budownictwo Data publikacji - 13 kwietnia 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Podczas budowy domu wraz z garażem dość istotny jest wybór samej bramy garażowej. Podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które są niezwykle ważne podczas wyboru tego typu produktów.

Wybór bramy garażowej

Jest to rzecz, której każda rodzina korzystająca z garażu używa codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Dlatego ważne jest, aby brama garażowa była produktem o wysokich parametrach jakościowych. Wybór bramy garażowej nie jest wyborem podejmowanym łatwo. Warto przy nim zwrócić uwagę na takie elementy jak jej wielkość, wygląd, sposób otwierania, a także termoizolacyjność oraz sposób zabezpieczania przed ewentualnymi włamaniami. Brama garażowa powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb. Niezależnie od jej rodzaju powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do otworu garażowego. Sprawia to, że decyzja o ilości i rodzaju bram powinna być podjęta już na etapie projektowania domu. Jeśli rodzina posiada tylko jeden samochód i planuje zrobić garaż także na jeden samochód to powinna mieć jedną bramę. Natomiast gdy rodzina ma dwa samochody i planuje wybudować garaż na dwa stanowiska samochodowe to może rozważyć posiadanie dwóch mniejszych bram garażowych lub jednej dużej. Istnieją różne konstrukcje bram garażowym, które otwierają się na różne sposoby.

Popularne bramy

Najpopularniejszym rodzajem bram są z całą pewnością bramy sekcyjne, czyli inaczej bramy segmentowe. Tego rodzaju bramy posiadają szereg zalet, które sprawiają, że użytkowanie garażu jest proste. Przede wszystkim posiadają one bardzo dobrą izolacje, zarówno akustyczną, jak i termiczną. Są wiatroszczelne, a także łatwe do uruchomienia nawet przez osobę, która nie zna się na danym temacie. Stanowią one doskonałą ochronę przed włamaniami, a także są w pełni bezpieczne dla użytkujących je osób. Nie zabierają dodatkowego miejsca, dlatego ich atutem jest fakt, iż nie marnują one miejsca w garażu czy też na podjeździe. Tego rodzaju bramy można znaleźć w wielu wzorach i kolorach, które z całą pewnością można dostosować do istniejącego projektu naszego domu. Można nawet zakupić je w innych kształtach niż standardowe, na przykład z kulistą górą. Oprócz bram segmentowych istnieją także bramy roletowe, czyli rolowane. Jako jedyny z rodzaju bram są one wyposażone w napęd w pełni automatyczny. Schemat ich działania podobny jest do rolet zewnętrznych, a także zajmują niewielką ilość miejsca. Kolejnym rodzajem bram garażowych są bramy uchylne, czyli płytowe. Ten rodzaj bramy charakteryzuje się głównie faktem, iż można je montować do bram garażowych, które nie posiadają nadproża. Są one również stosunkowo tanie, w porównaniu do innych rodzajów bram. Jednakże nie są one tak szczelne jak bramy segmentowe. Istnieją także bramy rozwieralne, ale są one dość trudne w użytkowaniu. Nie są poręczne oraz wymagają stosunkowo dużo miejsca, które znajduje się przed garażem. Jednakże również są one stosunkowo tanie, ze względu na prostą konstrukcję oraz łatwy montaż. Z całą pewnością warto dostosować wybór bramy garażowej do posiadanego projektu domu.

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?