Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Nowoczesne profile stalowe

Budownictwo Data publikacji - 27 lipca 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Trudno sobie wyobrazić wykończenie wnętrza bez użycia profili albo listew stalowych. Elementy te z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród specjalistów z branży budowlanej, jak i osób remontujących dom we własnym zakresie. Producenci oferują coraz to nowsze modele o specyficznych kształtach, właściwościach i zastosowaniach. Ze względu na ich różnorodność, warto poznać ich rodzaje, aby wybrać element odpowiadający naszym wymogom.

Profile stalowe – czym się cechują?

Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, nowoczesne profile stalowe są bardzo trwałe, a przy tym wyjątkowo lekkie. Są nie tylko estetyczne, lecz również posiadają wysokie parametry akustyczne, co pozwala skutecznie izolować odgłosy. Charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, a dzięki dużej sztywności są odporne na uderzenia oraz urazy mechaniczne.

Przy ich zakupie obowiązuje bardzo istotny wymóg – wszystkie powinny pochodzić od tego samego producenta. Będą wówczas idealnie ze sobą współgrały i dokładnie pasowały do całości konstrukcji. Zapewni to przede wszystkim sprawną, szybką, jak i bezpieczną pracę. Wpływa to także na świadomość, że będą to materiały wykonane z najwyższej jakości i z niezwykłą precyzją. W wyborze odpowiednich materiałów pomoże nam hurtownia profili stalowych, posiadająca odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Profile stalowe – korzyści wykorzystania

Profile stalowe dzielą się między innymi na ścienne, które wykorzystuje się jako wzmocnienia ścian działowych i sufitowe, które stosowane są w konstrukcjach sufitów podwieszanych. Ostatnie jakie wyróżniamy to przyościeżnicowe, będące wzmocnieniem rusztu ścian. Jest to najczęściej stosowana metoda w przypadku umacniania oraz łączenia elementów suchej zabudowy. Główne zalety wykorzystania profili stalowych to:

  • szybkość i łatwość montażu,
  • wysoka jakość,
  • konkurencyjna cena,
  • idealne do spawania i cynkowania,
  • dobre parametry termoizolacyjne,
  • dobre parametry ognioochronne oraz akustyczne,
  • lekka technologia,
  • dowolny kształt (różnorodne formy w zależności od potrzeb).

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?