Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się naklejki ścienne?

Dom Data publikacji - 24 sierpnia 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Dekoracje ścienne są prostym sposobem na szybkie odnowienie wnętrza. Dzięki nim można w kilka minut dodać pokojowi ciepła, elegancji lub nowoczesności. Szczególnie dobrym wyborem spośród dekoracji ściennych są naklejki. Można umieścić je w niemalże każdym pomieszczeniu bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu. Jakie naklejki na ścianę warto wybrać? W jakim pomieszczeniu je umieścić?

1. Rodzaje naklejek ściennych. Winyl i welur
2. Naklejki ścienne z wzorami geometrycznymi
3. Naklejki ścienne z napisami
4. Naklejki na ścianę z obrazkami
5. Jak przykleić naklejki ścienne?

Naklejki na ścianę są nowoczesną i efektowną ozdobą, którą można umieścić niemalże w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem przyklei się je do ściany w przedpokoju, kuchni, jadalni, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Dzięki temu szybko stworzy się stylową dekorację wnętrza, nawet gdy ma się niewielki budżet na ozdobienie danego pomieszczenia. Sprawdź, na jakie naklejki na ścianę warto postawić.

Rodzaje naklejek ściennych. Winyl i welur

Naklejki ścienne dzielą się na dwie podstawowe grupy – są to naklejki winylowe i welurowe. Winylowe naklejki są najpopularniejsze. Sprawdzają się dobrze na gładkiej powierzchni. Dzięki specjalnej folii transparentnej, naklejka winylowa jest zabezpieczona przed uszkodzeniem w czasie transportu lub klejenia do ściany. Naklejki welurowe są natomiast grubsze. Posiadają aksamitną fakturę, dlatego są szczególnie lubiane przez dzieci, które chętnie wybierają je do swoich pokojów.

Wśród naklejek ściennych wyróżnia się dekoracje o wykończeniu matowym i błyszczącym. Błyszczące naklejki lepiej sprawdzają się na ścianach pomalowanych tradycyjnymi farbami emulsyjnymi. Matowe naklejki można natomiast przyklejać w dowolnym miejscu, niemalże bez żadnych ograniczeń.

Naklejki ścienne z wzorami geometrycznymi

Naklejki ścienne z wzorami geometrycznymi są obecnie jednymi z najpopularniejszych. Znakomicie wyglądają w większości pomieszczeń, zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym stylu. Geometryczne motywy są lubiane przez młodzież, dlatego naklejki z takimi wzorami można przykleić w pokojach nastolatków. Dzięki nim dziecięcy, pastelowy pokoik w kilka minut zmieni się w idealną przestrzeń dla dorastającej pociechy.

Wśród naklejek ściennych z wzorami geometrycznymi znajdzie się również dekoracje, które bez trudu dopasuje się do wielkości wnętrza. Geometryczne naklejki często posiadają efekt 3d, dzięki któremu optycznie powiększa się przestrzeń.

Naklejki ścienne z napisami

Naklejki ścienne z napisami są propozycją idealną dla romantyków oraz osób, które lubią otaczać się inspiracjami. Napisy podkreślające wartości życiowe, hasła motywujące do codziennego działania oraz cytaty sławnych osób sprawiają, że przebywanie w domu staje się o wiele przyjemniejsze. Napisy na naklejkach są dzięki temu znakomitym wyborem dla domatorów, ale nie tylko. Hasła związane z podróżowaniem są przykładowo ciekawym pomysłem na dekorację domu dla osób, które często wyjeżdżają w dalekie strony. Dzięki takim napisom podróżnicy czują się we własnym domu jak w bezpiecznej przystani, do której warto wrócić co jakiś czas.

Naklejki na ścianę z napisami są lubiane również przez nastolatków. Dzięki nim młodzież wprowadza do swoich pokojów więcej humoru oraz podkreśla swoją indywidualność.

Naklejki na ścianę z obrazkami

Naklejki na ścianę z obrazkami są klasyczną dekoracją, dzięki której urządzi się niemalże każde wnętrze. Z powodzeniem można przykleić je do ściany w przedpokoju, salonie lub sypialni. Dzięki nim można również ozdobić kuchnię lub łazienkę, a także odnowić meble. Obrazki na naklejkach są zróżnicowane, dlatego znajdzie się wśród nich wzory pasujące do wielu stylów. Dekoracje tego typu można zatem wykorzystać w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, romantycznym, skandynawskim, a nawet minimalistycznym lub high-tech.

Jak przykleić naklejki ścienne?

Przyklejanie naklejek na ścianę jest proste, dlatego można poradzić sobie z nim bez pomocy fachowca. Zanim przystąpi się do pracy powinno się dokładnie oczyścić ścianę lub mebel. Powierzchnia powinna być wyczyszczona z kurzu oraz wszelkich zabrudzeń, zwłaszcza z tłustych plam. Niedokładne usunięcie zabrudzeń sprawia, że naklejka odchodzi od ściany.

Kolejnym krokiem jest delikatne odrysowanie naklejki, by przykleić ją dokładnie w tym miejscu, w którym się zamierzało. Naklejkę delikatnie przyciska się do ściany, wygładzając jej powierzchnię, by usunąć wszelkie pęcherze powietrza i ewentualne zagniecenia. Na koniec odrywa się od dekoracji folię zabezpieczającą. Naklejka na ścianie jest gotowa!

Co ważne, naklejki ścienne z powodzeniem można naklejać nawet na dużych powierzchniach. Dzięki nim można ozdabiać całe ściany wzdłuż i wszerz, dlatego jest to jedna z najciekawszych dekoracji do różnych wnętrz. Naklejki pasują nawet do ciasnych korytarzy, gdzie brakuje przestrzeni na inne ozdoby. Z tego powodu bez przeszkód wykorzysta się je w kawalerkach, małych sypialniach bądź w innych pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?