Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Które narzędzia dla drwala są najpotrzebniejsze do skutecznej pracy przy drewnie?

Ogród Data publikacji - 26 sierpnia 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Drwal – chłop na schwał. Ścinanie drzew to nie praca dla każdego. Od dawna potrzeba do tego wiele siły, odwagi oraz wiedzy i umiejętności. Jest to praca nie tylko ciężka i wymagająca szczególnych kwalifikacji, ale także wysoce niebezpieczna. Profesjonalny drwal bez trudu rozpoznaje jednak najlepsze siekiery i inne urządzenia: manualne oraz elektryczne do skutecznej pracy przy drewnie. A tych, wraz z rozwojem nowych technologii, stale przybywa. Każdy profesjonalista w tej dziedzinie dobrze wie, że nie zawsze wystarczy wygodne posłużenie się elektryczną piłą. A kiedy wręcz dosłownie lecą spod niej wióry – potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie twarzy i pozostałych części ciała. Właśnie dlatego narzędzia drwala nie ograniczają się do tych trzymanych w ręku.

Siekiera, toporek czy może łupak? Wszystko w jednym miejscu

Wszystkie te akcesoria (https://www.ogrodyosielsko.pl) powinny być przede wszystkim dość mocne i solidne aby uporały się z różnymi gatunkami drewna. Z wycinką drzew nie jest w końcu tak prosto jak ze zbiorami na polach. Tu nie wystarczy kombajn, który wszystko zbierze hurtem. Nie dość, że drzewa różnią się pomiędzy sobą wielkością, strukturą, twardością czy grubością, to jeszcze bywa, że wyciąć trzeba tylko te poszczególne – nieliczne. Najlepsze siekiery i łupaki należy zatem wybrać bardzo dokładnie. Tak, aby były ergonomiczne i absolutnie nie wyślizgiwały się z rąk. Praca drwala wbrew obiegowym wyobrażeniom o niej wymaga precyzji. 

Bo drzewo trzeba nie tylko wyciąć, ale także podzielić na kawałki

W związku z tym stojak do cięcia drewna to wręcz obowiązkowy element wyposażenia takiego specjalisty. Pod tym względem jest w czym wybierać. Z pewnością dobrze zorientowany w tym rynku sprzedawca w internetowym sklepie doradzi i dokładnie podpowie jaki model wybrać. Narzędzia dla drwali kupowane przez internet w niczym nie ustępują tym sprzedawanym w stacjonarnych sklepach. No, chyba że ceną i wygodą z jaką wiążą się zakupy w sieci. Oczywiście na korzyść klienta. 

Inne akcesoria przydatne przy cięciu drzewa

Ochrona twarzy i uszu pilarza jest niezwykle istotna. Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie drwala są niemal tak samo ważne jak w zawodzie strażaka. Drobny błąd i cięcie potężnego pnia pod niewłaściwym kątem lub praca bez odpowiednich ochraniaczy może zakończyć się prawdziwym nieszczęściem. Dlatego ważny jest zakup także odpowiednich butów oraz ochronnej odzieży. Wszystko to na szczęście coraz łatwiej nabyć online – nie ruszając się z domu. 

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?