Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekt pokoju dziecięcego

Dom Data publikacji - 1 maja 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl


Przeprowadzka jest zawsze wielkim wydarzeniem. Zmieniamy miejsce zamieszkania z wielu powodów, najczęściej zawodowych lub rodzinnych. W nowym miejscu musimy z reguły bardzo szybko się zorganizować, aby właśnie móc w spokoju rozpocząć życie zawodowe. Dlatego umeblowanie mieszkania najlepiej rozpocząć już na papierze i zrealizować odpowiednio wcześnie. Również projekt pokoju dziecięcego powinien być dobrze przemyślany. Zastanówmy się jak można ten temat ugryźć.

Projekt pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy należy jak zwykle tak rozplanować, aby połączyć naukę i zabawę. To tyczy się przede wszystkim rodziców wieku szkolnym. Ale już dla młodszych dzieci powinniśmy wydzielać obszary pomieszczenia, w których dziecko może się spokojnie bawić na wszelkie sposoby oraz pozostałe. Bardzo zalecane jest już dla malutkich dzieci ustawienie w jakimś rogu czy innym miejscu stolika, gdzie dziecko będzie mogło usiąść. Pozwoli to na malowanie, rysowanie oraz czytanie książek w sposób, który z samej potrzeby zajęcia miejsca będzie się dziecku z tym czynnościami kojarzył. Niech dziecko wie, że przy stoliku robi się rzeczy twórcze, takie właśnie jak malowanie, rysowanie czy czytanie. Przygotowuje to psychikę dziecka na późniejsze przygotowywanie się do odrabiania lekcji. Dobrze jest oczywiście raz dziennie na minimum 20 minut usiąść z nim do stolika i pokazać, jak wspaniałe może być poznawanie świata poprzez farby, rysunki i czytanie.

W małych mieszkaniach bardzo cenne jest miejsce, naprawdę każdy metr ma znaczenie. Dlatego nawet w pokoju dziecięcym dobrze jest przewidzieć jakiś mebel, który pozwoli na spakowanie zabawek, którymi dziecko akurat się nie bawi. Można tam również trzymać ubrania dziecka, które akurat nie są najpotrzebniejsze, czyli zimowe w lecie, a letnie w zimie. Wydaje się to może mało praktyczne, ale każdy, kto mieszka z przynajmniej dwójką dzieci rozumie to podejście do tematu umeblowania. Projekt pokoju dziecięcego można wykonać w internecie. Istnieją planery, które pozwalają już wstępnie oszacować i przedstawić trójwymiarowo, jak zamówione przez nas meble będą się prezentowały. Już na tym etapie można rozplanować, gdzie będzie stał wspomniany stolik, szafa, kącik z zabawą czy po prostu łóżko. Jeżeli już do tematu łóżka dochodzimy, dla dwójki dzieci wspaniałym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe.

Mieszkanie w jednym pokoju

Dzieci, które wiekowo są od siebie nieco oddalone, czyli dwa lub trzy lata, mogą spokojnie bawić się i mieszkać w jednym pokoju. Starsze dziecko zajmie miejsce na piętrowym łóżku, a młodsze może się ulokować poniżej. Z wiekiem, kiedy młodsze dorośnie do drabinkowych wspinaczek, nastąpi pewnie zamiana miejsc. Wszystko zależy naturalnie od temperamentu naszych pociech. Dzięki dobremu przygotowaniu można stworzyć naprawdę funkcjonalny projekt pokoju dziecięcego nawet dla dwójki lub więcej dzieci. Co jest naprawdę istotną kwestią, to znalezienie choć kawałka miejsca, gdzie dziecko będzie mogło w spokoju usiąść do biurka i odrobić lekcje po powrocie ze szkoły. Jest to niejako podstawowy element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?