Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Miejsce do wygodnego gotowania, jedzenia i na imprezę – uniwersalna kuchnia

Dom Data publikacji - 31 lipca 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl

Nowoczesna kuchnia to uniwersalne miejsce, które umożliwia domownikom spędzanie czasu na różne sposoby. Odpowiednia aranżacja znacząco zwiększa funkcjonalność przestrzeni tego pomieszczenia. W nowocześnie urządzonej kuchni można nie tylko gotować, ale też wydzielić część jadalnianą oraz organizować małe imprezy. Taki wystrój wiąże się z wieloma zaletami, a kluczowym aspektem w jego przygotowaniu okazuje się umiejętne umeblowanie.

Wielofunkcyjna kuchnia

Zorganizowanie wspólnej strefy dziennej to rozwiązanie coraz częściej spotykane w mieszkaniach o różnym metrażu. Wspólna przestrzeń dla kuchni, jadalni i salonu sprzyja lepszej komunikacji między domownikami, stając się miejscem wspólnego spędzania czasu w ciągu całego dnia. Nowoczesna aranżacja kuchni posiada też wiele zalet praktycznych. Ogranicza dystans między poszczególnymi strefami, dzięki czemu znacząco oszczędza czas potrzebny na przenoszenie gotowych posiłków do jadalni. Wystarczy jedynie ułożyć naczynia na stole, co dodatkowo zmniejsza ryzyko zabrudzeń w drodze do drugiego pomieszczenia. Takie rozwiązanie okazuje się nieocenione również podczas przyjmowania gości, kiedy ilość przygotowanych porcji bywa naprawdę duża. Funkcjonalnie zaaranżowana kuchnia niweluje konieczność krążenia po mieszkaniu po kilkadziesiąt razy, a także ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Strefa robocza

W kuchniach o większym metrażu często spotykanym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna. Nie tylko stanowi ona funkcjonalną wizytówkę pomieszczenia, ale też tworzy subtelną granicę między strefą roboczą a strefą konsumpcji. Takie rozwiązanie uwzględnić można także w projekcie nieco mniejszego mieszkania, tworząc w przemyślany sposób wspólną przestrzeń do użytku dziennego. Kuchnia spełniająca wiele różnych funkcji nie może się obyć chociażby bez dodatkowego barku. Nowoczesne stoły barowe z powodzeniem zapewniają miejsca dla kilku gości, których uraczyć można kolacją. Kuchnię o przestrzeni otwartej warto symbolicznie rozgraniczyć, co jeszcze bardziej podniesie jej funkcjonalność. Wystarczającym rozwiązaniem będzie rozróżnienie wizualne, np. położenie innej podłogi. Jedną z najbardziej uniwersalnych opcji jest zastosowanie w kuchni kafelków, które swobodnie przechodzą w drewniany parkiet części jadalnianej.

Strefa jadalniana

W kuchniach o sporym metrażu ustawienie stołu wydaje się czymś zupełnie naturalnym. Nie tylko podnosi on funkcjonalność pomieszczenia na co dzień, ale również przy okazji różnych imprez czy świąt. Wraz z przyjazdem rodziny i przyjaciół rośnie bowiem potrzeba wygospodarowania większej przestrzeni. W mniejszych kuchniach doskonale sprawdzają się natomiast stoły rozkładane, których blat można w razie potrzeby powiększyć. Miejsce spożywania posiłków powinno być też wyposażone w wygodne, komfortowe siedziska. W większości przypadków z powodzeniem sprawdzą się standardowe krzesła do kuchni, które wykorzystać da się podczas wspólnego spożywania posiłków. Strefa jadalniana może być też ściśle połączona z sąsiadującym salonem. W takiej aranżacji warto ustawić w pobliżu kuchni kanapę czy fotel z podnóżkiem, aby szybko przenieść do nich desery, napoje oraz inne poczęstunki dla gości.

Uniwersalna kuchnia

Odpowiednio zaaranżowana kuchnia może stać się prawdziwym sercem całego mieszkania. To właśnie w jej przestrzeni domownicy czują się najbardziej komfortowo, spędzając wspólnie czas na jedzeniu posiłków. Urządzenie w tym pomieszczeniu miejsca organizacji małych imprez wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy jest ono umiejętnie wyposażone. Idealnym uzupełnieniem wystroju mogą być chociażby poręczne hokery tapicerowane, które poza walorami funkcjonalnymi spełniają również istotną funkcję dekoracyjną. Centrum rodzinnego życia warto też wzbogacić odpowiednim oświetleniem, które harmonijnie połączy się z resztą aranżacji. Szeroki wybór mebli znaleźć można w ofercie: https://superkrzesla.pl/. Na asortyment sklepu składają się przede wszystkim komfortowe krzesła i fotele, a także wiele innych elementów wyposażenia kuchennego.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?