Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Remont łazienki

Dom Data publikacji - 5 maja 2020 Autor - Redakcja mshouse.pl


Niestety najrzadziej remontowanym miejscem w naszym domu jest właśnie łazienka. Jej przebudowa może czasami zająć bardzo dużo czasu, a po drodze mogą występować bardzo częste komplikacje. Od czego więc zacząć aby jej remont przebiegł bezproblemowo i sprawnie? Na początek powinno się dość rzetelnie zaplanować jej wygląd, lokalizacją mebli i sprzętów oraz zrobić listę materiałów budowlanych.

Dość istotny jest też wybór ekipy remontowej

Dzięki kompletnej realizacji, remont przebiegnie błyskawicznie, bez nerwów i dodatkowych kosztów. Na początek powinno się zacząć od dokładnego zmierzenia pomieszczenia. Jego wielkość będzie adekwatna do wyboru wyposażenia do łazienki. Posiadając mały metraż, idealnym pomysłem będzie zainstalowanie prysznica z brodzikiem lub natrysku z rynną podłogową. W momencie kiedy mamy dość sporą powierzchnię, wanna będzie dobrym rozwiązaniem. Następnie będzie do zrobienia szkic rozmieszczenia urządzeń, tak aby móc dobrze zaplanować prace związane z ewentualnym przemieszczeniem instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Niesie to za sobą dość spore koszta, natomiast jeśli chcemy funkcjonalne pomieszczenie, warto wykosztować się raz, ale na bardzo długi czas. Bez względu na to czy dokonamy wyboru płytek, tapetę bądź farbę, warto zakupić większą ilość materiałów. W czasie każdego remontu mogą powstać pomyłki, docinanie materiału lub konieczne nałożenie więcej warstw farby. Jedną z ostatnich decyzji to wybór oświetlenia. Czy to będzie światło rozproszone bądź punktowe warto pamiętać, aby to lustro było jak najlepiej oświetlone, no i rzecz jasna jak największe. To ono tak właściwie odgrywa największą rolę w łazience. Jeśli dokonaliśmy wyboru ekipy remontowej, został narysowany projekt i jesteśmy zaopatrzenie w materiały, to czas zabrać się do dzieła. Przede wszystkim fachowcy muszą się pozbyć starej glazury z podłóg i ścian, żeby położyć nową. Warto pamiętać o hydrauliku, który ma za zadanie wykonać nową instalację wodną i kanalizacyjną. Po tym czas na elektryka, który zainstaluje nowe gniazdka i włączniki. Gdy remont łazienki będziemy mieć za sobą, to czas na dobranie właściwych dodatków. Aby było funkcjonalnie i przytulnie, zawsze trzeba dobrać styl do własnego gustu. Oto kilka dość ciekawych rodzajów stylów, które będą modne i bardzo ciekawe.

Remont łazienki

Bardzo popularny w tych czasach stał się styl skandynawski w łazienkach. Dominuje tam biel oraz drewno. Główna zasada takiego wystroju wnętrza to zachowanie umiaru. Estetyka zamknięta jest w prostych i geometrycznych bryłach. Kolejny to glamour, który w przeciwieństwie do skandynawskiego jest dość bogaty. Dominuje tam kolor złota oraz czerni. Elementy są tak samo w kolorze czarnym. Wnętrze jest gładkie i lśniące, a ściany pokrywają mozaiki i boazerie z różnorodnych gatunków drewna. Warto się również zatrzymać przy stylu meksykańskim, który znowu bardzo żywy i kolorowy. Dosłownie wszystko tętni kolorami – umywalki, blat, płytki. Na podłodze najczęściej znajduje się terakota, gresy lub inne oryginalne kamienie.

Redakcja mshouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?