Jakie zalety ma drewniana komoda?

Drewniane komody idealnie pasują nie tylko do nowoczesnych, ale również do klasycznych aranżacji wnętrz, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Elegancka komoda wykonana z wysokiej jakości drewna doskonale sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurze.

Jakie atuty mają nowoczesne komody drewniane?

Drewniane komody charakteryzują się przede wszystkim minimalistycznymi formami i prostotą. Między innymi dlatego też tak wielu projektantów nowoczesnych wnętrz korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Do największych atutów należy zaliczyć także niespotykaną funkcjonalność oraz walory estetyczne. Elegancka komoda jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz.

Moda na modułowe komody

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda przede wszystkim na modułowe komody drewniane. Ich sporym atutem jest to, że bez żadnego większego problemu można je sprawnie zestawić z pozostałymi meblami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą szybko stworzyć klasycznych układ meblościanki. Drewniane komody modułowe można rozbudować w razie potrzeb co jest ich olbrzymią zaletą. Bardzo wiele nowoczesnych komód drewnianych pozbawionych jest uchwytów albo posiada uchwyty, które są wpuszczone bezpośrednio w drzwi szafek. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca, którego zawsze brakuje. Drewniana komoda doskonale sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr odgrywa ważną rolę.

Jakie wady mają komody nowoczesne?

Drewniana komoda w nowoczesnym stylu ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad, dlatego też należy zawsze o nich pamiętać. Dla większości osób największą wadą jest przede wszystkim to, że nowoczesne komody są mniej uniwersalne zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę klasyczne komody, które pasują niemal do każdego wnętrz. Osoby, które będą chciały nieco zmienić stylistykę danego wnętrza, niestety będą zmuszeni także do zmiany komody.

Dlaczego warto wybrać klasyczne komody?

Klasyczne komody wykonane z wysokiej jakości drewna, mogą pochwalić się niesamowitym klimatem. Drewniana komoda wykonana z litego drewna ma niesamowity urok, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników. W pierwszej kolejności warto postawić na komody sosnowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także komody z drewna dębowego, które nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i co najważniejsze, w dalszym ciągu spełniać będą swoje zadania. Drewniane komody to meble z duszą, dlatego też praktycznie zawsze są bardzo silnym elementem aranżacji. Kluczem do sukcesu jest także to, aby odpowiednio zabezpieczyć drewniane komody. Niestety nawet najlepsze gatunkowo drewno jest podatne na wilgoć albo promienie słoneczne, dlatego też warto postawić na komody, które są lakierowane i mają porządną powłokę ochronną.

Redakcja mshouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *